איך להתמודד עם פחד, איך להרגיע פחד באופן טבעי

איך להתמודד עם פחד? איך להירגע ולא לסבול כשאנחנו פוחדים? איך לאפשר לעצמנו לפעול כשאנחנו פוחדים ולא להיות משותקים?

השאלות האלה העסיקו אותי במשך רוב חיי ונחשפתי עם השנים ללא מעט גישות שמדברות על דרכים להתגבר על פחד, לעבור את הפחד, להתעלם מהפחד ולכבוש את הפחד.

לי אישית, הגישות האלה לא באמת עזרו. כשניסיתי להתגבר על הפחד, להתעלות מעל הפחד ולעבור אותו בדרכים כוחניות, תוך שכנוע עצמי והתעלמות מהפחד שהרגשתי בגוף, חוויתי המון מתח ולחץ והרגשתי חרדה פנימית שלא באמת אפשרה לי להרפות.

אבל בגלל שפחד הוא בן לוויה קבוע שלי, חיפשתי דרכים להפסיק לסבול במצבים של פחד. עם הזמן הבנתי עקרון אחד פשוט – שום מאמץ כוחני שלנו כנגד עצמנו או הרגשות שלנו לא יכול לעבוד.
זה קצת כמו להיחלם בעצמי ולצפות לנצח…זה מרגיש סזיפי, מתסכל ומיאש.

מה שכן עזר ולי וממשיך לעזור לי גם היום להגיע למקום נעים, מאפשר ובטוח כשאני מרגיש פחדים זו גישה הפוכה – להכיר בפחד שלי, להבין אותו לעומק ולהזכר שהפחד לא נפרד ממני, שאני לא הקורבן של הפחד שלי ושהפחד שלי הוא בכלל לטובתי.

וכשאני מבין אותו, כל היחס שלי אליו משתנה והופך להיות מקבל, מבין ואוהב והפחד…הוא יכול סוף סוף להרפות באמת.
בקטע הוידאו הבא שלקוח מתוכנית הרדיו שלי “להכיר בעצמי” אני מתאר את הגישה שעונה על השאלה איך להתמודד עם פחד מזוית טבעית וכנה.

האם הפחד שלי הוא נגדי?

רוב החיים חשבתי שהפחדים שלי הם האויבים שלי, שהם מנסים לפגוע בי, שהם כח “שלילי” שאני צריך לגרש, למגר או ללמוד לא לייצר בתוכי בכלל.

למה חשבתי את זה? כי זה מה שלימדו אותי לחשוב. זה מה שהבנתי מההורים, מהחברה שבה גדלתי. לא הייתה לי דוגמה ליחס אחר כלפי הפחדים שלי ומצאתי את עצמי נאבק בפחד ומפסיד שוב ושוב.

אלפי פעמים שאלתי את עצמי איך להתמודד עם פחד, כל פחד שהיה בי ואלפי פעמים נשארתי מתוסכל וחסר אונים.

אבל עם השנים ותהליכי הריפוי וההעמקה שעשיתי עם עצמי ובהמשך גם עם מאות אנשים שליוויתי, גיליתי שהתחושה המוכרת והמתסכלת כל כך ש”הפחד משתלט עלי”, היא לא הכוונה המקורית של הפחדים שלנו.
הפחדים שלנו נועדו לעזור לנו להמנע מסכנה, להמנע ממה שלמדנו שיכול לפגוע בנו רגשית ופיזית, זו הכוונה הטבעית שלהם והסיבה היחידה שלשמה הם קיימים.

אבל בגלל האופן שבו גדלנו, החברה שבה הפחד נתפס כחולשה, מבוכה, פגם, שלילי, מיותר, מפחיד מאוד להקשיב לעצמנו באמת, מפחיד לאפשר לעצמנו להרגיש ולהבין את מה שבאמת קורה בפנים וכך אנחנו מוצאים את עצמנו במלחמה נגד הפחדים שלנו, הרגשות שלנו וזה כואב ומעייף מאוד.

הפחד הוא רק תזכורת שיש סכנה, שכדאי להזהר, להישמר. המקור של רוב הפחדים שלנו הוא בילדות ולכן כשאני שואל את עצמי איך להתמודד עם פחד, אני מבין שכדי לא לצאת למלחמה מייסרת עם עצמי, כדאי שאבין את עצמי, אכיר את מקורות הפחד שלי ואז אלמד איך להתמודד עם פחד באמת או במילים מדוייקות יותר – איך להבין ולהתיידד עם הפחדים שלי כדי שיפסיקו לנהל אותי ויהיו חברים שלי או יועצים שלי ולא יהיה שום מאבק או קושי ביני לבינם.

הגישה שאני מדבר עליה בסרטון עונה על השאלה איך להתמודד עם פחד מזוית אחרת, הזוית שמאפשרת לי להזכר בסופו של דבר שכל הפחדים שלי הם אני, הם הרצון העמוק והאוהב שלי לא להפגע וכשאני חוזר ומתחבר אל המקורות הילדיים של הפחדים שלי ממקום שמבין אותם ולא שופט אותם, אני מגלה ריפוי ואפשרות חדשה להתרווח ולפעול בחופשיות וגם הפחדים נרגעים כי סוף סוף יש מי שמבין, יש מי שרואה, יש מי שאוהב אותם.

אפשר לקרוא עוד על הגישה שלי לטיפול ושחרור מפחדים וחרדות במאמר הזה שעוסק בקבלה ואהבה עצמית שמאפשרת להרגיש שלווה אמיתית.


ומה דעתכם על הנושא? מוזמנים להגיב או לשאול שאלות בתחתית העמוד. רוצים לקבל ליווי והדרכה אישית? (קיימת אפשרות גם לטיפול און ליין בסקייפ מכל מקום בארץ ובעולם) כתבו לי או התקשרו 0522263761
לחצו כאן כדי להצטרף אלי בפייסבוק ולקרוא את השיתופים האישיים (ואם תרצו גם להגיב ולשאול שאלות ואשמח לענות) או כאן כדי להצטרף לערוץ שלי ביוטיוב ולהינות מסרטונים והדרכות שלי כשאני מעלה אותם
מתעניינים בגישה טבעית ויסודית לשחרור רגשי, שינוי דפוסים והרגלים, צמיחה והתפתחות אישית? קראו את המאמר - איך אהבה עצמית יכולה לעזור לך?

מפגש לימוד חוויתי - איך לאהוב את מי שאתה?

בקרו כאן לפרטים והרשמה


טיפול וליווי אישי - לגלות שלווה, קבלה עצמית וצמיחה אישית

המפגשים מתקיימים בביתי או בשיחות וידאו בסקייפ מכל מקום בארץ או בעולם. רוצים לשמוע איך הגישה שלי יכולה לתת מענה לקשיים ולצרכים האישיים שלכם? כתבו לי או התקשרו אלי 052-2263761 ואשמח להקשיב ולענות. למידע נוסף, בקרו בקישורים הבאים:


הורידו בחינם את המדריך שלי לקבלה ואהבה עצמית.אלי קרסניץ - מדריך לקבלה ואהבה מעל 3000 אנשים כבר הורידו וקראו את המדריך הידידותי, הברור והמעמיק שמלמד עקרונות וכלים מעשיים ופשוטים שמקרבים אותנו לעצמנו, אל תחושת השלווה, הדיוק, החופש והבטחון שהלב שלנו מבקש. הזינו כתובת מייל והמדריך יישלח אליכם כבר כעת.
מדריך מעשי לקבלה ואהבה עצמית

 
איך להתמודד עם פחד, איך להרגיע פחד באופן טבעי
הצבעות: 1 ,ממוצע: 5