התאריך לסדנה הבאה עדיין לא נקבע, אני מקיים סדנאות עומק בערך אחת לחודש –  חודשיים.
כדי להשאר מעודכנים במפגשים הבאים שלי אפשר להצטרף לקבוצת ווטסאפ יעודית (לקריאה בלבד, בלי אפשרות לשליחת הודעות כדי למנוע הצפה) שבה אני מעדכן מידי פעם בסדנאות, פעילויות וגם שיתופים ופוסטים נבחרים (אחת לכמה ימים).
אפשר גם לעקוב אחריי בפייסבוק וביוטיוב ולראות את כל התכנים שאני מפרסם.
בכל שאלה לגבי טיפול, ליווי, הדרכה אישית בגישה שלי וסדנאות קבוצתיות אפשר גם ליצור איתי קשר כאן.

להפחית באופן משמעותי את הסבל
מחרדות שונות, תקיעות, ניתוק רגשי, עצבנות,מתח נפשי, קשיי קשב וריכוז, מחשבות טורדניות ועוד
באופן נעים, טבעי ומעשי

מחרדה להנאה – סדנת עומק חווייתית בהנחיית אלי קרסניץ. יום שבת 2.2.19
משעה 11 בבוקר עד 7 בערב, מושב משמרת (ליד תל מונד בשרון)

מהן תופעות חרדה? מהי הנאה מאוזנת? איך זה נוגע אלי ואליך?

ואיך המעבר מחרדה להנאה יכול להיות נעים, טבעי ומעשי עבורך?

מהן תופעות חרדה והאם הן נוגעות אליך?

אם הגעת להתעניין בסדנה הזו, כנראה שנושא החרדה והשפעותיה נוגע לך באופן אישי ואני רוצה לשתף אותך שרוב צורות הסבל שלנו נובעות מחרדה, אפשר לקרוא להן “תופעות חרדה”.

דוגמה לתופעות חרדה: התקפי חרדה, חרדת נטישה, חרדה חברתית, רגשי נחיתות, ביטול והקטנה עצמית, מחשבות טורדניות, תחושת תקיעות, התפשרות ובינוניות, מתח נפשי, עצבנות, קשיי קשב וריכוז, התמכרויות, דחיינות, נטיה למריבות, משברים והתבודדות, חוסר בטחון וערך עצמי ועוד…

מהי חרדה?

בפשטות: חרדה היא חוסר איזון פנימי, תחושת “סכנה” שיצאה מפרופורציה – תחושות של פחד, דריכות ומתח יתר שנובעות ממערכת העצבים ההישרדותית שלנו וגורמות לתגובות מבוהלות, תוקפניות או מנותקות שלא לצורך, כלומר גם כשלא נשקפת לנו סכנה ממשית.

לי אישית לקח כ-30 שנים להתחיל להבין עד כמה חרדה פעלה כמעט בכל היבט של החיים שלי החל מהלחץ, העצבנות והמתח בגוף שלי, הקשיים חברתיים והמשברים ביחסים שלי, הביקורת העצמית, הקושי להקשיב, רגשי הנחיתות שלי, האכילה הרגשית, הנטיה שלי להתמכרויות והמחשבות הטורדניות, המפחידות והמדכאות שחוויתי רוב חיי.

ממה נובעת החרדה העמוקה שלנו?

חרדה נובעת לרוב מחוויות הילדות שלנו, מארועים טראומטים מודחקים ומטענים רגשיים שלא עיכלנו או עיבדנו.

אבל(!) בגישה שאלמד אותך בסדנה הקרובה, אין צורך “לחפור” בילדות או לפתוח פצעים רגשיים, כדי להפסיק לשבול מתופעות חרדה שונות.

אפשר לומר בפשטות שאם גדלת כמוני בתחושה של חוסר יציבות, חוסר ביחס נעים, מקבל ותומך, יש סיכוי טוב שתופעות חרדה משפיעות על חייך במידה רבה.

לעיתים תופעות חרדה מתעצמות לאחר ארועי “טריגר” כמו שימוש בסמים, לידה, משבר אישי או זוגי, תאונה, שינוי משמעותי בחיים, משבר גיל ה-40 ועוד.
את התגובות שמעוררת בנו החרדה אפשר לחלק לשולשה סוגים (על פי התגובות ההישרדותיות של מערכת העצבים שלנו):

Fight – מאבק: עצבנות, כעס, תסכול, מאבק פנימי, זעם, ביקורתיות, הלקאה עצמית, עוקצנות, עקשנות, וכחנות ועוד…
Flight – בריחה: פחדים, המנעות, התבודדות, התמכרויות, בריחה, דחיינות, ביטול עצמי, חוסר בטחון, ריצוי ועוד..
Freeze – קפאון: תחושת ניתוק (דיסוציאציה), בלבול, ערפול, תחושת ריחוף, קושי להתבטא, תחושת חוסר אונים, תקיעות, קושי להתרכז ועוד…

החדשות הטובות הן שאין צורך “לחפור” בעבר כדי להפסיק לסבול מתופעות חרדה.

בסדנה הקרובה אני אחלוק אתך עקרונות וכלים מעשיים, שמאפשרים לי ולאלפי אנשים ויאפשרו גם לך לעבור באופן הדרגתי ויסודי מתופעות חרדה שונות לחוויה הולכת ומתייצבת של הנאה מאוזנת.

העקרונות והכלים שמועברים בסדנה הם פשוטים, מובנים, ממוקדי “כאן ועכשיו”, מבוססים על ידע, תוצאות של שנים ועבודה עם אלפי אנשים. הם ישרתו אותך להמשך חייך, כפי שהם משרתים אותי.

מהי הנאה מאוזנת?

הנאה מאוזנת היא תחושה לגמרי טבעית ונעימה של הרמוניה ויציבות פנימית, תחושה שאין סכנה, שהכל בסדר.

הנאה מאוזנת לא מרגישה כמו התלהבות יתר (אופוריה) ואין בה מאמץ, יש בה איכויות של איזון, נחת, עירות, שמחת חיים ותנועה טבעית ומיטיבה של צמיחה והגשמה בכל תחומי החיים.

זהו בעצם המצב הטבעי והבריא שמאפשר לנו להינות מהחיים, ליצור קשרים חברתיים נעימים ולממש את עצמנו בהנאה. זהו בעצם המצב שהכרנו לפני כל הטראומות, החרדות והמשקעים הרגשים שחווינו ושמתוכו אנו שואפים לחיות.

מאיך מעבר הדרגתי מחרדה להנאה יכול להיות נעים, טבעי ומעשי עבורך?

שמי אלי קרסניץ, ד”ר למדעים, אבא של מיה בת השנה, מפתח גישת “להכיר בעצמי” ובעשר השנים האחרונות לימדתי והדרכתי אלפי אנשים בדרך של ריפוי רגשי מעמיק, צמיחה אישית, קבלה, אהבה עצמית ומימוש עצמי.

את נושא החרדה אני מכיר היטב גם מנסיון אישי כמי שגדל באווירה של לחץ, מתח, ביקורת וחוסר בטחון וגם כמי שפוגש כבר שנים על בסיס יומי אנשים שסובלים מתופעות חרדה שונות. עם השנים וההתפתחות האישית שלי למדתי וגיליתי עקרון חשוב:

חרדה היא חוויה לא נעימה, אך היא לא הפרעה, היא לא תופעה שבאה להזיק לנו. ההפך – חרדה היא למעשה ביטוי טבעי של אנרגית החיים העצורה והמודחקת שלנו כשאנחנו לא יודעים איך להכיל אותה (את עצמנו) באופן מאוזן.

כל מה שנשאר לנו ללמוד הוא איך לבטוח בגוף החכם שלנו, לתמוך את עצמנו ולעזור למערכת העצבים שלנו להשלים תהליכים של שחרור ואיזון פנימי מחודש. את זה אנו יכולים לעשות באמצעות כלים טבעיים ומעשיים שאותם אחלוק איתך בסדנת העומק הקרובה. הכלים כוללים בין היתר:

  • הבנת עקרונות פשוטים ומעשיים לגבי מערכת העצבים שלנו
  • טיפוח מודעות והכרה עצמית נעימה ובלתי מתאמצת
  • למידת הפנית תשומת הלב שלנו למה שמרגיש נעים עכשיו
  • למידת יצירת שיח פנימי כן, מקבל ואוהב עם עצמנו
  • איפשור תנועה פיזית טבעית, נעימה ומאזנת

אז מה אני מציע לך?

לקבל תובנה עמוקה, העצמה, וכלים מעשיים שיאפשרו לך לעבור באופן הדרגתי ויסודי מחרדה להנאה עוד ועוד בכל יום בחייך. הלימוד ניתן במסגרת סדנה חווייתית בת 8 שעות (משעה 11 בבוקר עד 7 בערב), באווירה נעימה, חברית ותומכת בביתי שבמושב משמרת בשרון.

הסדנה האינטימית תכלול עד 25 משתתפים, תתקיים ביום שבת ה2.2.19 ותכלול בנוסף גם וובינר (מפגש אינטרנטי און-ליין) שיתקיים כשבוע לאחר הסדנה ובו יהיה מקום לשאלות, הבהרות, תמיכה והעמקה לצורך הטמעת הכלים הנלמדים בסדנה בחיי היומיום.

מה לא תלמד\י במהלך הסדנה? 

במהלך הסדנה לא תלמד\י: חשיבה חיובית, תרגילי נשימה, טכניקות שליטה במחשבות או ברגשות או “חפירה” בעבר ובטראומות בילדות.

במקום זאת הדגשים שלי הם: 

  • אווירה נעימה, חיובית וחברית
  • הקניית הבנה שכלית ומעשית
  • התנסות חווייתית ומהנה
  • איזון והעצמה רגשית מבוססת “כאן ועכשיו”
  • הקניית כלים מעשיים להמשך החיים

אני מאמין שכשאנחנו באמת מבינים מה אנחנו עושים ולמה אנחנו עושים את זה, מתחברים לעצמנו ומתנסים באופן חוויתי בתוצאות טובות, אנחנו יודעים שמצאנו כלים טובים ומעשיים עבורנו.

למי מתאימה סדנת “מחרדה להנאה”?

הסדנה מתאימה למי שחווה תופעות חרדה ורוצה ללמוד דרך טבעית, פשוטה ומעשית לעבור באופן יסודי והדרגתי, יותר ויותר בכל יום, לחוויה של הנאה מאוזנת בכל תחומי החיים.

הסדנה מתאימה למי שרוצה לשפר את מערכות היחסים שלו, את הבטחון העצמי, את תחושת הנינוחות והסיפוק בחיים לא כדרך של “זבנג וגמרנו” אלא בגישה הגיונית, מעשית וטבעית שמתפתחת כל יום עוד ועוד ומבוססת על הכרה, קבלה ואהבה עצמית.

הסדנה מתאימה גם לזוגות שרוצים לשפר את היחסים והתקשורת ביחסים, בבית או במשפחה.

הרשמה ושמירת מקום בסדנה הקרובה

עלות ההשתפות בסדנה הקרובה שתתקיים ב2.2.19 משעה 11 בבוקר עד 7 בערב (כולל השתתפות במפגש תמיכה והעמקה אינטרנטי לאחר הסדנה) היא 594 ש”ח שאפשר לחלק לשלושה תשלומים חודשיים של 198 ש”ח.

כך שתקבל\י סדנת עומק בת 8 שעות, כלים טבעיים ומעשיים למעבר מחרדה להנאה בכל תחומי החיים + מפגש העמקה אינטרנטי להטמעת הכלים הנלמדים בסדנה והכל בעלות נמוכה יותר מ-2 פגישות עם פסיכולוג\מטפל.

לימוד מעשי של קבלה ואהבה עצמית כדרך חיים של העצמה, איזון וצמיחה אישית

בסדנה הקרובה אני רוצה לחלוק אתך את הידע והנסיון שלי.

את הדרך שבה אני לומד לאזן ולהעצים את החיים שלי. זו הדרך שבה אני מלווה ומדריך אנשים בגישה שקראתי לה “להכיר בעצמי” – גישה של איזון, העצמה, צמיחה והתפתחות טבעית וכנה שמבוססת על קבלה ואהבה עצמית מעשית. ..