אני אלי קרסניץ.
המסע האישי שלי התחיל בילדות קשה וכואבת והרבה שנים של דכאון, חרדות, נתק רגשי וחיפוש תמידי אחר אושר, שלווה ואהבה.

המסע שלי עבר דרך שנים של מועקה, התמכרות, בריחה ותחושת בדידות קיומית. הוא עבר דרך אלפי שעות מדיטציה והתבוננות פנימית, מפגש ישיר ועמוק מאוד עם שורשי הכאב והפחד שלי, דרך מורים שפגשתי בדרך ולימוד גישות שונות של פסיכותרפיה.

והוא המשיך דרך הקשבה הולכת ומעמיקה לעצמי, לגוף לרגשות ולמחשבות שלי, שחרור הולך ומעמיק של משקעי כאב וחרדה והליכה עם הלב שלי, יצירה והגשמה, כתיבה ועבודה עם אנשים בגישה שפיתחתי ואני ממשיך לפתח כל יום.

כיום אני מנטור, מלווה ומדריך לריפוי רגשי וצמיחה אישית, ד”ר למדעים, מנחה סדנאות, יוצר ומפתח גישת “להכיר בעצמי”. אני עוסק מעל 20 שנים בהתפתחות וצמיחה אישית ומשנת 2010 עוסק בליווי, טיפול והדרכה במסגרת אישית וקבוצתית.

אבל מתחת לכל ההגדרות, אני פשוט בן אדם שלומד ומלמד איך לרפא את שורשי הפחד והכאב, איך לשחרר את הגוף והנפש מתקיעות ומועקה ולהינות מהחיים באופן טבעי.

מה מאפשר לי לעזור לאחרים?

מה מאפשר לי לטפל באנשים, ללוות אותם ולעזור להם לרפא את כאבי הנפש שלהם?
זה שאני מאוד מאוד פצוע רגשית בעצמי. דווקא בגלל שאני נושא בתוכי פצע עצום ועמוק כמו האוקיינוס.

כילד חוויתי נטישה, גדלתי בקור, בקפאון רגשי, הלב שלי כמו קפא ונשאר רק כאב עמום, נתק וחושך. ועל פני השטח עם השנים הופיעו דכאון, חרדה, עצבנות, פסימיות, ביקורתיות, תסכול וחוסר בטחון עצומים וגם רגישות עצומה לכל מילה, לכל מחווה, לכל מבט או תנועה סביבי או כלפיי.

ודווקא בגלל זה, דווקא בגלל הכאב והרגישות העצומה, לא הייתה לי ברירה. הייתי חייב ללמוד להיות מאוד מאוד רגיש ומדוייק עם עצמי ואני כל הזמן לומד.

דווקא בגלל הכאב העצום שלי והרגישות הכל כך מייסרת שלי, לא הייתה לי ברירה אלא ללמוד איך לאהוב אותי באופן הכי מדוייק שיש כי הדרך אל דכאון, יאוש ורצון למות הייתה תמיד קצרה מאוד בשבילי.

ובגלל זה ובגלל הרצון שלי לחיות ולהיות מאושר, להינות מהחיים האלה, למדתי את כל מה שלמדתי ועם הזמן רכשתי, למדתי ופיתחתי עוד ועוד כלים וגישות אוהבות ומרפאות כלפי עצמית. גישות שעובדות עם התובנה, החשיבה, עולם הרגשות, הנשימה והגוף שלי. ואני חולק אותן עם כל מי שאני פוגש וזה מדהים לראות שזה עובד, שזה מרפא, שזה משנה חיים.

ובפנים אני נזכר שוב ושוב לומר תודה לפצע העצום והעמוק שבי, ללב שקפא בי וגרם לי לכל כך הרבה סבל בחיים ויחד עם זה לימד אותי וממשיך ללמד ולדייק אותי ולכוון אותי איך לרפא, לאהוב ולתת אהבה.

פעם, לא מזמן, ברגע של יאוש ישבתי מול מדורה בחצר שלי ושאלתי את הלב שלי – מה לעשות עם כל דפוסי האישיות הקשים שלי?
מה לעשות עם הכאב העצום שבי שנראה כאילו לא נגמר אף פעם?
והתשובה שהגיעה מתוכי הייתה – הפוך אותם לחומר בערה בשביל האש שתבער ותחמם עוד ועוד לבבות.

כי כל פצע רגשי שלי הוא כמו סדק או פתח, לתת אהבה דרכו. כל כאב או פצע שבי, מדייק אותי, מכוון אותי, מראה לי איך לאהוב ולרפא יותר ויותר עמוק פנימה. 

מאז שנת 2010 אני חולק את התובנה והכלים שלי לריפוי וצמיחה אישית במפגשים אישיים וסדנאות קבוצתיות

אבל זה לא תמיד היה כך (סיפור חיי בקצרה)…

הדרך שלי התחילה כילד בבית שבו הפסקול הקבוע היה דכאון, ביקורת, התקפי זעם, לחץ ותסכול. אמנם היו לי זוג הורים שאהבו אותי, אבל הקשיים הנפשיים שלהם ובמיוחד של אבי, השפיעו עלי באופן מכאיב והרסני מאוד.

כילד הרגשתי בודד ואשם מאוד, הרגשתי שאני לא בסדר, הדיבור כלפיי בבית היה רוב הזמן ביקורתי, דורשני ולא פעם גלש לקללות, צעקות, האשמות ועונשים.

הייתי ילד עצוב ועצבני וביליתי לא מעט בעולם דמיוני שאותו לא חלקתי עם אף אחד. אהבתי לקרוא וללמוד, אהבתי גם להיות בחברת אנשים אבל היה לי קשה מאוד להרגיש בנוח וסבלתי מרגשי נחיתות, לחץ, בדידות, חוסר בטחון, זעם ודכדוך.

כנער מתבגר הרגשתי חצוי בתוכי

כל כך רציתי להתרגש, לחיות, לשמוח, לבטא את עצמי, לקבל תשומת לב ואהבה אבל בפנים הרגשתי לרוב מדוכא, מיואש, עצבני, חסר בטחון, לכוד, ממורמר, ולא מעז להראות את עצמי באמת.

התביישתי בעצמי וניסיתי להסתיר את מי שאני באמת, את מה שהרגשתי וחשבתי על עצמי

שיקרתי הרבה, הסתרתי את עצמי ובפנים כעסתי, השתקתי את הפגיעות שלי והייתי נוקשה וביקורתי כלפי חוץ בזמן שעמוק בפנים הרגשתי עצוב ובודד וקיוותי בסתר ליבי שמישהו יראה ויאהב אותי.

עם הזמן, הכאב והדכאון הלכו והתעצמו בי ואיתם עלה קול שלא רצה ולא הסכים לחיות כך. הרגשתי שאני חייב שינוי ובגיל 14 התחלתי לחפש דרך חדשה.
בהתחלה נתקלתי בספרים של מורים שונים מהמזרח – אושו, מורי זן בודהיזם ואחרים.
ספרים שגילו לי זווית הסתכלות חדשה ושפויה יותר על המציאות ולראשונה הרגשתי שיש קול שונה ואוהב בעולם שמאפשר לי לראות אותי.

קול שאוהב אותי, את מי שאני ולא את מי שאני אמור או צריך לנסות להיות

החל בערך מגיל 16, מדיטציה ופיתוח של מודעות עצמית הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. קראתי ספרים, נסעתי למזרח, התנסתי בסדנאות שונות והייתי מרותק מכל מה שקשור להבנת הנפש.
במקביל לתהליך ההתפתחות הנפשי שעברתי למדתי בטכניון לתואר בהנדסה, לימודים שהמשיכו בסופו של דבר לדוקטורט.

במהלך הלימודים שלי בטכניון, הלך והתגבר בי הדחף לעסוק במה שאני אוהב באמת. עם הזמן הבנתי יותר ויותר שריפוי והתפתחות נפשית הם לא רק התחביב ודרך החיים שלי, אלא גם מה שאני באמת רוצה לעשות ולחלוק עם אנשים.

במהלך הלימודים האקדמיים הבנתי שהרצון האמיתי שלי הוא לחלוק את התובנה, האהבה והריפוי הנפשי שגיליתי בתוכי

בתחילת דרכי הנחתי קבוצות מדיטציה, הקשבה והתפתחות אישית בחיפה במשך מספר שנים. במקביל סיימת קורס להכשרת מטפלים בגישה הטיפולית “טרילותרפיה” של ניסים אמון – גישה שמשלבת עקרונות מהפסיכותרפיה המערבית ומתורות המזרח.

לאחר סיום הדוקטורט וסיום קורס המטפלים, יצאתי לדרך חדשה ועצמאית – התחלתי לכתוב מאמרים שישקפו את התובנה והראייה שלי והתחלתי לעבוד עם אנשים בהדרכה וליווי אישי. גם שירים שכתבתי והלחנתי הפכו עבורי לערוץ ביטוי של ריפוי, תובנה ואהבה.

מעבר לכל, הרגשתי שהטיפול והליווי הרגשי עם אנשים עוזר גם לי ומאפשר לי להתפתח, להבין, ויותר מהכל – לקבל ולאהוב את עצמי.

זכיתי לפגוש אנשים מעניינים, רגישים ומעוררי השראה לאורך הדרך

במהלך השנים שבהן אני מלווה אנשים, פגשתי אנשים שנמצאים בסוגים שונים של חרדות, בדכאון, בנתק רגשי, בחשיבה אובססיבית וטורדנית וסובלים מהתמכרויות ותחושות קשות.

פגשתי אנשים מיואשים, אנשים שחווים בלבול, אנשים שמתקשים מאוד ביחסים ואינטימיות, אנשים שמתקשים לבחור או להחליט מה לעשות, אנשים מלאי זעם וכעס, אנשים שהגדירו את עצמם כ”רוחניים” וכאלה שבכלל לא.

פגשתי אנשים ששואפים לחופש פנימי ואושר וכאלה שרוצים למצוא דרך להרגיש שיש טעם לחיות. פגשתי אנשים במשבר וגם אנשים שפשוט רוצים להכיר את עצמם לעומק ולהיות שלמים ומדוייקים עם עצמם.

אנשים מכל הסוגים והצבעים, אנשים מדהימים, אנשים ששיקפו לי אותי וממשיכים כל יום לשקף לי אותי, את כל מה שכואב, אוהב, מדהים וזקוק לאהבה בי.

אלי קרסניץ - שיתוף בפייסבוק
לפעמים אנשים משתפים את מה שאני כותב בפייסבוק וזה מחמם לי את הלב, תודה.

כמה מהאנשים שהיוו עבורי מקור של תובנה והשראה בדרכי

זן מאסטר ניסים אמון – מפתח גישת “טרילותרפיה”, שבזכות הגישה הפשוטה והמיוחדת שלו גיליתי חיבור מחודש לרגשות שלי וזכיתי להבין את היכולת שלי להיות הורה ומנהיג נאמן לעצמי.

ד”ר טובי בראונינג – מפתחת שיטת “עוצמת הרכות”, שבזכותה גילתי את החיבור המרפא לילד שבי ולגוף שלי ואת הריפוי והעוצמה שבהקשבה לגופי ולרגשותי.

עמיחי זלינקובסקי – חבר, שותף למסע ומפתח גישת “להקשיב ללב” שעזר לי לראות טוב יותר שכל מה שאני מרגיש וחושב נובע מאהבה לעצמי וראוי לאהבה וקבלה.

וכמו כן מורים רבים למדיטציה, טאי צ’י, חקירה והתבוננות פנימית מהמערב כמו ביירון קייטי, קארל יונג, מאט קאן, מרשל רוזנברג ועוד רבים שפגשתי בדרכי ושספריהם עוררי אותו לפגוש את עצמי ברבדים עמוקים יותר ויותר.

ואולי יותר מהכל – למאות האנשים שעברו איתי תהליך של טיפול, גילוי עצמי וצמיחה אישית במסגרת אישית או קבוצתית ושהיוו עבורי מראה עוצמתית לכל מה זקוק לאישור ואהבה בתוכי.

לכולכם אני מוקיר תודה מעומק ליבי.

אני מזמין אתכם להינות מעשרות מאמרים וקטעי וידאו ואודיו כאן באתר, מפורום שבו ניתן להעלות שאלות ולפנות אלי בכל שאלה לגבי ליווי והדרכה אישית כמו גם סדנאות עומק ולימוד מעמיק של צמיחה אישית מתוך הכרה, התבוננות פנימית ואהבה עצמית.
בטלפון – 052-2263761
בכתב דרך האתר או בפייסבוק האישי שלי

דרכים נוספות לשמור על קשר איתי (אלי קרסניץ ברשתות החברתיות):
tweeter
Linked In
Google+
Youtube
Dailymotion

אתרים נוספים:
אלי קרסניץ בפורטל דרך גוף
דפי זהב
אלי קרסניץ בקפה דה מרקר

למה טיפול פסיכולוגי או טיפול זוגי לא עוזר? 3 סיבות נפוצות

/
למה טיפול פסיכולוגי לא עוזר? למה טיפול זוגי לא עוזר? ובכלל, למה כל …
להכיר בעצמי אלי קרסניץ

כלים מעשיים לריפוי וצמיחה אישית נטולת מאמץ

/
הכלים והתהליכים המפורטים כאן נועדו לשימוש של משתתפים במפגשים איש…
אלי קרסניץ - רצון אמיתי צורך מודעות

High sensitivity and vulnerability are gifts that yearn to be discovered

/
Written by Eli Krasnits Translated from Hebrew by Lihi Ben Haim…
איך לרפא את הנפש
מחשבות טורדניות על פגיעה, מחלות ומוות

מחשבות טורדניות על פגיעה, מחלות, מוות ועוד

/
מחשבות טורדניות על פגיעה באחרים ובעצמי, מחשבות טורדניות על מחלות ומוות, …
אכילה רגשית אכילת לילה

אכילה רגשית ואכילת לילה - איך להתמודד באופן טבעי

/
איך להתמודד עם אכילה רגשית ואכילת לילה באופן טבעי? השאלות האל…
מי אני?
הצבעות: 21 ,ממוצע: 4.9