אני אלי קרסניץ - ד"ר למדעים, מטפל רגשי, מדריך ומורה לקבלה ואהבה עצמית, מנחה סדנאות, מפתח גישות וכלים לריפוי, צמיחה והעצמה אישית

אלי קרסניץ

המסע האישי שלי התחיל בילדות טראומטית והרבה שנים של דכאון, תסכול, מחשבות טורדניות, חרדות ונתק רגשי שהובילו לחיפוש אחר שקט נפשי ואושר טבעי.

בילדות שלי חוויתי חולי (אסטמה), נטישה רגשית, אלימות פיזית ובעיקר הרבה אלימות מילולית, האשמות, דיכוי וביקורת. גדלתי בבית לא יציב שהאווירה בו הייתה כמעט תמיד מדכאת, מלחיצה ופסימית.  גדלתי בתחושה שאני לא בסדר, שאני לא מספיק טוב, לא ראוי לאהבה ויחס אנושי, לא שייך לחברה ובעצם לשום מקום. 

בגיל ההתבגרות שלי והרבה שנים לאחר מכן חוויתי בין היתר חרדת נטישה, חוסר בטחון עצמי, מחשבות טורדניות ותחושת בדידות קיומית שהובילו למאבקים פנימיים, התמכרויות, עצבנות, קשיים ביחסים זוגיים וחברתיים, אימפולסיביות, רגשות אשמה ורגשי נחיתות.

מתוך רצון עז לחיות בתחושה של אושר (כפי שתמיד הרגשתי והאמנתי עמוק בפנים שמגיע לי), קראתי ולמדתי הרבה על עולם הנפש, עסקתי במשך שנים רבות במדיטציה והתבוננות פנימית, עברתי תהליכי תרפיה, למדתי גישות שונות של תרפיה ופגשתי מורים מעוררי השראה שהובילו אותי למפגשי עומק מרפאים עם עצמי והעולם הרגשי התת מודע שלי. 

בזכות התהליך שעברתי, התחלתי להיחשף יותר ויותר לאפשרות הטבעית לחיות בחוויה של אושר ואהבה, לחיות מתוך הנאה ולא מתוך סבל, מתוך הסכמה עם עצמי ולא מתוך מאבק בעצמי, מתוך מה שמרגיש נעים ומדויק, מתוך אמון הולך וגדל בעצמי ובעולם, מתוך אפשרות לקרבה וחיבור לעצמי ולאנשים שסביבי.

בהמשך הדרך התחלתי לעבוד עם אנשים, בהתחלה במסגרת חוגי מדיטציה שהנחיתי ואחרי שלמדתי מספר גישות טיפוליות, גם במסגרת של מפגשים אישיים, מפגשים זוגיים, תהליכים קבוצתיים וסדנאות עומק שפיתחתי והנחיתי.

משנת 2010 אני עוסק באופן בלעדי בתרפיה, ריפוי רגשי, העצמה וצמיחה אישית. בשנים שעברו מאז, ליוויתי והדרכתי אלפי אנשים במפגשים אישיים, זוגיים וקבוצתיים וזכיתי להעמיק גם את מסע הריפוי והצמיחה האישי שלי שממשיך ומתרחב כל הזמן. 

מאז שהתחלתי לעסוק בתרפיה, התחלתי גם לכתוב ולהנגיש את התובנות שלי, את הגישות והכלים שלמדתי, גיליתי ופיתחתי בעצמי. רבים מהם ניתן למצוא כאן באתר בצורה של מאמרים וסרטוני וידאו. כיום אני עוסק בין היתר בכתיבת הספר שלי שמוקדש לקבלה ואהבה עצמית כדרך לריפוי, צמיחה והעצמה אישית טבעית.  

מה מאפשר לי לעזור לאחרים?

מעבר לנסיון של ליווי והדרכה של אלפי אנשים מאז שנת 2010, מה שעוזר לי מאוד לעזור לאחרים הוא הרקע האישי שאני בא ממנו וזה שכל מה שאני מלמד, אני מיישם קודם כל על עצמי. אפשר לומר שמה שאני עושה זו לא רק העבודה שלי, אלה הם החיים שלי, אני חי, חוקר ומגלה את עולם התרפיה, האהבה והצמיחה האישית.

אני יכול לומר בבטחון שאני יודע מה זה חוסר בטחון, מה זה דכאון, מה זה טראומות ילדות, מה זה מחשבות טורדניות ואובססיביות, מה זה רגשי נחיתות, מה זה ערך עצמי נמוך, מה זה בדידות וצער, מה זה משבר נפשי, מה זה חרדה חברתית, חרדת נטישה, חרדה קיומית, נתק רגשי, רצון לברוח מהכל ולהתמכר כדי לא להרגיש את הכאב שבפנים.
אני יודע איך זה מרגיש, אני יודע לא כי קראתי על זה, אלא כי חוויתי את זה בעוצמה במשך שנים.

ואני גם יודע וממשיך להעמיק וללמוד כל הזמן מה זה ריפוי, מה זה צמיחה והעצמה אישית, מה זה הגשמה עצמית ותנועה חיובית בחיים, מה זה קבלה ואהבה עצמית, מה זה ריפוי של טראומות וחיבור לילד שבי, לרגשות שבי, לחוויית האושר שלי. אני יודע איך זה מרגיש כי אני חי את זה, לומד וממשיך להעמיק ולפתח את זה בתוכי ועם כל מי שאני פוגש יום יום. 

אלי קרסניץ המלצה על טיפול רגשי על מחשבות טורדניות

אחד מהשיתופים בעמוד הפייסבוק שלי

כמה מילים על הגישה שלי ומקורות ההשראה שלי

לגישה שלי קראתי "להכיר בעצמי" והיא משלבת את כל מה שלמדתי, גיליתי וגם פיתחתי בעצמי לאורך השנים.
הגישה יוצרת חיבור טבעי ומודע (הכרתי) עם העולם הרגשי, התת מודע העמוק (שאפשר לקרוא לו גם "הילד הפנימי") שבו נמצאות הטראומות והמנגנונים שמעצבים את חיינו מתחת לפני השטח ושבו נמצא גם פוטנציאל הריפוי, הצמיחה והאושר שלנו. 

הגישה מאפשרת לפתח איזון נפשי, לרפא טראומות ילדות ואחרות, לתת מענה לחרדות, חוסר בטחון, משברים רגשיים, מחשבות טורדניות, קשיים רגשיים ונפשיים שונים, קשיים ביחסים בין אישיים (זוגיים, משפחתיים או חברתיים) ועוד ולהעצים באופן נעים את חווית הקבלה והאהבה העצמית, את תחושת השלמות והאושר הפנימי ואת שמחת החיים וההרמוניה הטבעית בכל מישורי החיים. 

הגישה משלבת תרפיה רגשית עמוקה, ריפוי טראומות ודפוסי ילדות מכאיבים והשפעותיהם, העמקת החיבור, המודעות, ההקשבה וההבנה שלנו את עצמנו, העצמת היכולת לפעול מתוך הסכמה עם עצמנו ללא מאמץ או מאבק פנימי, הקניית עקרונות טבעיים של קבלה ואהבה עצמית (שמשפרים מאוד את הבטחון העצמי, היציבות הנפשית והאמון בחיים), העצמה של חווית העונג והאושר בחיים, העצמה ותמיכה בתהליך ההתפתחות האישית וההגשמה העצמית בכל מישורי החיים (בעולם הפנימי, בזוגיות, בהורות, בעשיה ועבודה, ביחסים עם הגוף ועוד) והקניית כלים לאיזון נפשי והתפתחות עצמאית ללא תלות במטפל.

מכתבי המלצה ותודה של מי שהתסנה בטיפול וליווי בגישת "להכיר בעצמי"
(לקריאת כל ההמלצות לחצו על התמונה)

כיום מקורות הלימוד וההשראה שלי כוללים מגוון גדול של גישות תרפיה, התפתחות, צמיחה והעצמה אישית. 

ובינהן:

טרילותרפיה – גישה טיפולית מאזנת (ניסים אמון)

עוצמת הרכות – תרפיית גוף נפש (ד"ר טובי בראוניג)

להקשיב ללב – תרפיה וצמיחה אישית מתוך אהבה (עמיחי זלינקובסקי)

Organic Intelligence – תרפיה ממוקדת לריפוי טראומות בגישה טבעית

וכמובן גישת "להכיר בעצמי" שהיא המסע האישי שלי, מכלול הכלים, הגישות והתובנות שפיתחתי ויישמתי (וממשיך לפתח גם כיום) במהלך אלפי שעות הקשבה והתבוננות פנימית ועבודה עם אלפי אנשים מעוררי השראה שמהם ואיתם למדתי כל כך הרבה.

בכל שאלה לגבי הגישה שלי לטיפול, ריפוי רגשי, צמיחה אישית וטיפוח קבלה ואהבה עצמית, אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר.