טיפול טבעי בפיברומיאלגיה עם בלה קרסניץ

אני בלה קרסניץ – אמא של מיה, עוסקת בריפוי רגשי, טיפול טבעי בפיברומיאלגיה, יוצרת ומנחת קורס האונליין לריפוי טבעי של פיברומיאלגיה, כאב כרוני ותשישות כרונית, מלמדת קבלה ואהבה עצמית בגישת "להכיר בעצמי" של אלי קרסניץ, מתרגלת יוגה כ-10 שנים ומלמדת יוגה ומדיטציה לילדים בבתי ספר ובגנים.

 
פיברומיאלגיה טיפול טבעי

טיפול טבעי בפיברומיאלגיה – הסיפור האישי שלי

כמי שסבלה מכאבי מפרקים כרוניים במשך 6 שנים, טיפול טבעי בפיברומיאלגיה העסיק אותי באופן אינטנסיבי מאוד. רוב הזמן אפילו לא ידעתי שיש לי פיברומיאלגיה כי אף רופא מבין עשרות הרופאים שהלכתי אליהם לא ידע לאבחן אותי. במשך 6 שנים פניתי לרופאים וכל אחד נתן לי אבחנה אחרת בזמן שלי לא היה מושג למה כל כך כואב לי ולמה זה לא עובר, רק מחמיר.
 
אחרי שהתיאשתי מהרופאים והטיפולים שלא עזרו, הבנתי שאני הולכת בכיוון אחר – טיפול טבעי בפיברומיאלגיה. עבורי מסע הריפוי האמיתי התחיל באופן כמעט פלאי, מהרגע שביקשתי בתוכי באופן נחוש לקבל ריפוי ומענה טבעי לפיברומיאלגיה, תוך כמה ימים כבר קיבלתי הזמנה לריטריט מדיטציה ותרפיה רגשית ומשם הכל השתנה.
בתוך מדיטציה עמוקה ראיתי פתאום כמה שאני מכאיבה לעצמי. באותו זמן ניסיתי להשלים בגרויות, לעשות פסיכומטרי ולהירשם ללימודים באוניברסיטה וכל כך סבלתי מזה מבלי בכלל להרגיש או להיות מודעת לזה. כל כך דחקתי בעצמי להתאמן ולהיות בכושר וסבלתי מכאבים כרוניים דלקתיים כמעט בכל המפרקים. אמנם נהנתי מריצות ארוכות אבל הכאב היה פשוט מפלח ובזמן שהייתי בבית תמיד הייתי קבורה תחת שקיות קרח על כל מפרק.
 

בדיעבד קשה לי להבין איך הצלחתי להתנהל כך. במבט לאחור זה נראה שממש ניסיתי לאלץ את עצמי להפוך למשהי שאני לא.

טיפול טבעי בפיברומיאלגיה – הקשר הרגשי

עם הזמן גיליתי כמה כאב אני מחזיקה בתוכי ברמה הרגשית, כמה אני מדחיקה בתוכי. בזמנו זה נראה כמו אינסוף. ככל שהעמקתי להקשיב לעצמי ולגוף שלי, לרגשות ולקולות שעלו בי, נזכרתי שכילדה כל כך אהבתי לשיר אבל כיבו לי את החלום הזה במשפט "קודם תסיימי בית ספר אחר כך נראה אם תוכלי להיות זמרת…" ואני השתקתי את עצמי עוד ועוד ועוד.

עוד משפט ששמעתי כילדה וכיבה את החלומות שלי היה "את שמנה מידי כדי להיות בלרינה". משפט ששמעתי בגיל 6 וקיבע בי את המחשבה שמשהו בגוף שלי לא בסדר וכמובן שלא הלכתי ללמוד בלט מעולם בעקבות האירוע הזה.

האמת היא שאף פעם לא הייתי שמנה באמת, בטח שלא בגיל 6. אבל הייתי ילדה והאמנתי למה שאמרו לי, לקחתי איתי את ה"פנינים" האלה שלא נאמרו כמובן בכוונה רעה, אבל בכל זאת ליוו אותי כל החיים ועיצבו את הבחירות שלי.

ככל שהעמקתי את מסע ההיכרות שלי עם עצמי, ראיתי שכמעט בכל רובד של חיי אני מכאיבה לעצמי מאוד מבלי להיות מודעת לזה כלל. ככל שהבנתי את זה יותר, התחלתי לשנות את היחס שלי לעצמי כי ראיתי שאין למה לחכות – נעים זה עכשיו.

 
פיברומיאלגיה טיפול טבעי
עדות של משתתפת בקורס האינטרנטי לריפוי פיברומיאלגיה עם בלה קרסניץ
טפול טבעי בפיברומיאלגיה
עדות של משתתפת בקורס האינטרנטי לריפוי פיברומיאלגיה עם בלה קרסניץ

טיפול טבעי בפיברומיאלגיה – השינוי והשיפור

ככל שהעמקתי בתהליך של טיפול טבעי בפיברומיאלגיה ברמה הרגשית, התחלתי לעשות שינויים בחיים. התפטרתי מהעבודה שעבדתי בה ותוך כמה ימים גם עברתי לבית נעים יותר.

בסופו של דבר התחלתי לעבוד ולהרוויח הרבה יותר כסף רק כי פתחתי את הראש והחלטתי שאני רוצה את הכי טוב עבור עצמי. לא משנה כמה הכל היה נראה בלתי אפשרי באותם זמנים, ברגע שהחלטתי שאני עושה כל מה שצריך כדי להרגיש טוב, כבר לא היתה שום שאלה, הכל התחיל להסתדר.

עם הזמן חזרתי לשיר, למדתי לנגן בגיטרה, קניתי נעלי בלט ולמדתי לרקוד בבית. בהמשך גם נרשמתי לחוג בלט וחזרתי לצייר (דבר שלא עשיתי שנים).

אני זוכרת שעם הזמן החיים שלי התחילו להרגיש כמו קסם, כזה שהרגשנו כשהיינו ילדים. כאילו אלוהים שמע אותי ואני התמסרתי. בתהליך הזה גם הכרתי את אבא של מיה – אלי קרסניץ, שהוא מתנה בפני עצמו עבורי. למדתי ממנו כל כך הרבה על אהבה וקבלה עצמית, על טיפול רגשי, על הילד הפנימי שקיים בכל אחד מאתנו ועל התיחסות אוהבת לגוף ולנפש. בזכות האהבה האינסופית שלו מצאתי בי את הריפוי שלי.

עם הזמן התחלתי להקשיב לעצמי (לגוף ולרגשות שלי) יותר ויותר. למדתי ממש להתייעץ עם עצמי על כל בחירה קטנה לוודא שאני לא מכאיבה לעצמי בכל פעולה שאני עושה, רק אז הסכמתי לעשות – רק כשזה היה לי נעים בגוף.

תוך שנה הכאב נעלם ולא האמנתי. בשנה הזאת גם הכרתי את המונח פיברומיאלגיה והבנתי שזה מה שקרה לי, אבל בשלב הזה כבר לא הרגשתי צורך לפנות לרופאים כי התחלתי להבין את החיים שלי, להבין איך אני יוצרת את הכאב והעונג שלי.

בכל פעם שכאב לי ישבתי למדיטציה של הקשבה טבעית ובכל פעם נתתי לכאב שבי לדבר אליי ולספר לי כל מה שהוא מחזיק בפנים. איפשרתי לו (לעצמי) ביטוי, איוורור, חמלה, ואור שמש והכאב מצידו הרגיש אהוב ונרגע עוד ועוד ועוד עד שהגוף לא כאב לי כי הייתי בכזו הקשבה עמוקה לעצמי.

אחרי הלידה של מיה בתי שוב חזרו קצת הכאבים כי באופן טבעי חילקתי את הקשב שלי ביני לבינה ולא הייתי רגילה לזה. תוך כמה חודשים כשהתאזנתי ולמדתי לא לוותר על עצמי גם כאמא, הכאבים שוב נעלמו.

היום, כשלעיתים רחוקות מאוד מתעורר בי הכאב, הילדה שבי מספרת שאני לא שמה לב אליה מספיק, מערכת העצבים שלי מספרת לי שאני יותר מידי "מופעלת" ובסטרס ואני נזכרת בהתמסרות שלי לעצמי, בהקשה שלי לעצמי ותוך כמה רגעים אני כבר עושה בדיוק את מה שהגוף אומר לי לעשות והכאב נעלם.

כיום יש לי את היכולת לשנות את תחושות הגוף שלי ברגעים ספורים ולשמור עליהן נעימות לתקופות ארוכות. ככל שאני חיה חיים מאוזנים יותר וקשובים יותר לעצמי ככה הגוף שלי מתקיים בצורה הרמונית ונעים לי.

טיפול טבעי בפיברומיאלגיה – מכאב להנאה

בעזרת טיפול טבעי בפיברומיאלגיה המבוסס על חיבור רגשי, הקשבה לגוף ויחס אוהב לעצמי, הצלחתי לשנות את חיי מכאב בלתי נסבל לנחת מרובה ונועם. הצלחתי לרפא יותר ויותר את מערכת היחסים עם הגוף שלי.

זו הסיבה שאני חשה תשוקה עמוקה ללמד את הידע שגיליתי ולמדתי על עצמי – איך הגוף שלנו מרגיש ופועל, איך אפשר להפוך את מערכת היחסים עם הגוף שלנו ממלאה בכאב למעצימה ונעימה.

מאז שהתחלתי לעסוק בריפוי עצמי, גיליתי הרבה עקרונות וכלים שפתחו לי את הלב ועזרו לי לראות מה באמת קורה בגוף שלי. הרצון שלי כיום הוא להביא לאחדות בין הגוף שלנו לבין התפיסות שלנו שיוצרות כאב כרוני ולעורר חיבור והשראה לחיי נועם והרמוניה. אני רוצה לעזור לשחרר את הגוף של כל מי שמבקש מסבל מיותר.

אני זוכרת איך ברגעים הכי קשים וכואבים שלי זעקתי לאלוהים, ליקום, זעקתי לשמיים, הייתי על הברכיים. נשברתי, נכנעתי, התמסרתי ורק אמרתי שוב ושוב שאני מוכנה לעשות הכל, לוותר על ה כ ל, לשנות הכל, לסיים עם הכל ולבנות מחדש, כבר לא אכפת לי מה, אני מוכנה להכל! רק לראות דרך להרפא מהכאב הזה.

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי וללמוד את הגישה שלי – טיפול טבעי בפיברומיאלגיה על בסיס חיבור רגשי, הקשבה לגוף והתייחסות אוהבת לעצמנו.

אתם מוזמנים לבקר בעמוד הזה שבו אפרסם מידי פעם מאמרים שאני כותבת.
אני מזמינה אתכם לעקוב אחריי בעמוד הפייסבוק האישי שלי שבו אני מפרסמת תובנות ושיתופים אישיים מרפאים.

ואני מזמינה אתכם להצטרף גם לקבוצה שלי בפייסבוק שבה אני מעלה תכנים מעוררי השראה, כלים לריפוי ומפרסמת קורסים בהנחייתי.

מוזמנים לקרוא מאמר בנושא – האם פיברומיאלגיה היא מחלה גנטית?

הודעת תודה על טיפול רגשי במחשבות טורדניות
עדות של משתתפת בקורס האינטרנטי לריפוי פיברומיאלגיה עם בלה קרסניץ
טיפול טבעי פיברומיאלגיה תגובה
עדות של משתתפת בקורס האינטרנטי לריפוי פיברומיאלגיה עם בלה קרסניץ

מעוניינים לשמוע עוד על הגישה של בלה קרסניץ לריפוי טבעי, יעיל ויסודי של פיברומיאלגיה, כאב כרוני וקשיים רגשיים ונפשיים במסגרת ליווי אישי או קורסים און-ליין?
מלאו פרטים ובלה תיצור אתכם קשר בהקדם: