טיפול וליווי אישי בטרילותרפיה

ניסים אמון טרילותרפיה
זן מאסטר ניסים אמון

טיפול ולווי אישי בהתאמה לצרכיך היחודיים

טרילותרפיה היא גישה טיפולית מאזנת שפותחה על ידי זן מאסטר ניסים אמון.

טיפול בגישת טרילותרפיה מאפשר הבנה עצמית עמוקה ושינוי מערכת היחסים הפנימית שקיימת בין עולם המחשבות ועולם הרגשות שלנו.

היחסים הפנימיים החדשים שנוצרים בעקבות הטיפול בטרילותרפיה הם יחסי קבלה ואהבה עצמית מחודשת שמובילה אותנו לחיים נעימים ומאושרים יותר.

טרילותרפיה משלבת בתוכה את הבנת מבנה הנפש כפי שהוא בא לידי ביטוי בזן-בודהיזם מחד, וגישות טיפוליות שונות שמקורן במערב (גשטאלט  ועוד) מאידך.

ריק

טרילותרפיה כתהליך אישי

בגישת טרילותרפיה, התהליך האישי מתבסס על מודל פשוט המאפשר תקשורת ישירה ואיזון בין שלושת ההיבטים המרכזיים של נפש האדם:

1. ראש – ההיבט הרציונלי, הבוגר, הדואג, החושב והרציני (זה שחושב “מה אני צריך”)

2. רגש –  ההיבט הרגשי, הילדי, הנזקק לאהבה, הגופני, בעל הצרכים בראשם הצורך באהבה ובאישור והוא גם המודחק ולרוב המדוכא, הכואב והעצוב (זה שמרגיש “מה אני רוצה”)

3. אמצע – ההורה הפנימי האוהב. זהוי ההכרה הצלולה, ה”אני האמיתי” או בעל הבית האמיתי והער שיכול להביא מודעות, איזון, הבנה והנהגה פנימית מדוייקת ואוהבת לחיינו.

על פי גישת טרילותרפיה, ניתן להתייחס לשני ההיבטים הראשונים – הראש והרגש, כאל שני ילדים פנימיים שנמצאים במצב של חוסר איזון וסובלים בהעדר הורה פנימי אמיתי.

כולנו מכירים את הקונפליקט המכאיב בין הרגשות למחשבות שלנו, בין מה שחושבים שצריך, כדאי, נכון, בריא או צודק לעשות לבין מה שמרגישים שרוצים, למה שמתחשק, למה שבאמת “בא לנו”.

חוסר האיזון בין שני הילדים הפנימיים שבנו נובע מטראומות, התניות חברתיות והרגלים לא מודעים שנטמעו במערכת שלנו החל מהילדות המוקדמת וממשיכים לנהל את עולם המחשבות, הרגשות והמעשים שלנו בלי שנהיה ערים לכך.

על פי גישת טרילותרפיה, האמצע, שאמור להוות את ההורה הפנימי הער והאוהב ובעל הבית האמיתי, נמצא לרוב במצב של שינה עמוקה וחוסר אונים אל מול חוסר האיזון והסבל של הילדים הפנימיים.

כך למעשה נוצר מצב כרוני של חוסר סיפוק, חרדה, דיכוי עצמי, בלבול ומתח נפשי שמוביל בין היתק לבריחה, התמכרויות ודפוסי התנהגות מכאיבים וקשיים במערכות יחסים וזאת מכיוון שממש כמו ילדים, גם הרגשות והמחשבות שלנו נמצאים במצוקה עמוקה ללא הורה ער, נוכח, אוהב ומכוון.

ריק

טרילותרפיה איזון בין הראש והרגש אלי קרסניץ
טרילותרפיה ואיזון בין הראש לבין הרגש – אתגר לא פשוט עבור רובנו.

ריק

טרילותרפיה מתמקדת בשני היבטים

1. איזון מערכת היחסים בין הילדים הפנימיים – יצירת תקשורת כנה, מקרבת, נעימה, מדוייקת ואוהבת ומערכת יחסים הרמונית של אמון ובטחון בין עולם המחשבות ועולם הרגשות תוך שחרור המתח והכאב המודחק של שניהם.

2. התעוררות של דמות האמצע הכרה עצמית ויצירת עמוקה שיוצרת מנהיגות פנימית רכה ואוהבת המבוססת על איזון, מודעות, כנות ואהבה.

באופן אישי במהלך כל משך המפגש בגישת טרילותרפיה חשוב לי לשמור על רכות, כנות, גמישות, אווירה חברית ותומכת ופיתוח והקניית כלים לאיזון נפשי והכרה עצמית מדוייקת.

ריק

היתרונות של גישת טרילותרפיה

טרילותרפיה היא אחד הכלים שלמדתי וכיום אני מסתכל על עולם הנפש מנקודת מבט רחבה הכוללת מגוון רחב של גישות. מבחינתי גישת טרילותרפיה ייחודית ועוזרת מאוד בפשטות שלה, בנגישות שלה, ביכולת המדוייקת שלה לאפשר לנו הכרה והבנה עצמית, בכנות שלה, בקלות ההבנה שהיא מאפשרת ואפילו בתחושת ההומור הבריא שהיא משרה.

כמלווה ומפתח כלים לריפוי רגשי וצמיחה אישית, גישת טרילותרפיה מעשירה אותי בכלים נהדרים להעביר מפגש של ריפוי וצמיחה אישית באווירה חברית, נעימה, יעילה ומעניינת.

מכיוון שגישת טרילותרפיה היא הוליסטית (כלומר מסתכלת על האדם כמכלול שלם של גוף ונפש) ומתייחסת הן לשני ההיבטים המרכזיים של הנפש (הילדים הפנימיים שלנו – ראש ורגש) והן להיבט הנפשי – רוחני העמוק יותר – האמצע, היא מאפשרת תהליך שלם של צמיחה והכרה עצמית.

ריק

למי מתאים תהליך בגישת טרילותרפיה?

תהליך ריפוי רגשי וצמיחה אישת מתאים למי שמעוניין (או מעוניינת) בהתפתחות נפשית, צמיחה אישית, הגשמה עצמית ושחרור מדפוסים של סבל כמו חרדות, בדידות, חוסר בטחון, הפרעות אכילה, חוסר בטחון, בלבול, תקיעות, מתח נפשי, רגשות אשמה ועוד.
התהליך האישי שאני מציע הוא נגיש ומזמין מאוד ועושה שימוש במודלים פשוטים וברורים ותקשורת ישירה, כנה, נעימה ומאפשרת עם עצמנו ועם אחרים.

בנוסף, עקב הקשר ההדוק בין מתח וחוסר איזון נפשי ותופעות פיזיולוגיות פסיכוסומטיות שונות דוגמת עייפות כרונית, מיגרנות, פיברומיאלגיה, הפרעות עיכול וכאבי בטן, וסטיבוליטיס, הפרעות בתפקוד המיני ועוד, תהליך בליווי אישי הכולל כלים מגישת טרילותרפיה יכול להביא לשיפור משמעותי באיכות החיים לסובלים בתחומים אלה.

ציטוט מתוך האתר הרשמי של זן מאסטר ניסים אמון:
“עם תהליך ההתעוררות של דמות האמצע,
נחלש הרעש הפנימי של הראש והרגש.
השקט הטבעי הוא המצב הבסיסי והבריאות שבה ומופיעה ואיתה שלווה ורוגע.”

מעוניינים לשמוע עוד על טרילותרפיה, צמיחה אישית, ריפוי רגשי ואיזון נפשי עמוק? 

אני מזמין אתכם ליצור קשר בכל שאלה או להתקשר אלי – 052-2263761.

אלי קרסניץ (Ph.D) – בן אדם, יוצר, מטפל מוסמך בטרילותרפיה, מלווה בתהליכי ריפוי רגשי, צמיחה אישית, גילוי והגשמה עצמית, מפתח גישת “ללמוד להיות” לחיים מתוך קבלה ואהבה עצמית. אשמח ללוות אתכם במסע הייחודי שלכם אל הלב, אל ההבנה ואל החופש והאיזון הפנימי הנעים ביותר עבורכם.

מפגשי טיפול וליווי אישי בטרילותרפיה מתקיימים בביתי או באמצעות שיחת וידאו במחשב (סקייפ) מכל מקום בארץ או בעולם.

 

שיתופים אישיים ומכתבי המלצה ותודה

המלצה-מעיין

למכתבי המלצה ותודה נוספים לחצו כאן

אלי קרסניץ באתר הרשמי של טרילותרפיה

ליווי אישי בגישת טרילותרפיה
הצבעות: 12 ,ממוצע: 4.6