איך לצאת מחרדה, איך להתגבר על חרדה באמצעות קבלה עצמית?

זה כל כך טבעי כשמרגישים חרדה, לחשוב איך לצאת מחרדה? איך להתגבר על חרדה?
השאלות האלה עלו בי מאות פעמים במהלך החיים ומה שעצוב הוא שהשאלות האלה מעולם לא עזרו לי להשתחרר מתחושת החרדה שלי.

את החרדה שלי הרגשתי רוב החיים אבל הכרתי בקיומה רק בסביבות גיל 30. לפני כן בעיקר ברחתי ממנה להתמכרויות שונות כמו התמכרות למין, לצפייה בסדרות, לאוכל, פנטזיות ומחשבות אובססיביות וטורדניות.

כשהבנתי סוף סוף שמה שאני מרגיש כל השנים הוא חרדה שבאה לידי ביטוי במתח בגוף שלי, מחשבות שרצות במהירות, תחושות של חוסר אונים, מצוקה, פחד, תסכול ועצבנות, באופן טבעי התחילו לעלות מחשבות ושאלות כמו – איך לצאת מחרדה? איך להתגבר על חרדה? איך להפסיק לסבול? ועוד.

אבל כל זה לא הועיל והיום אני מבין למה: חרדה, כמו כל מצב נפשי אחר, מורכבת משני גורמים עיקריים – רגשות ומחשבות.

וכל עוד יש מאבק בין שני המרכיבים האלה, אני ממשיך לסבול.
במילים אחרות – כל עוד המחשבות שלי בזמן שאני חווה חרדה, הן מחשבות שמנסות לדכא ולהלחם ברגשות שאני מרגיש בזמן חרדה (רגשות כמו פחד, לחץ, מתח, כיווץ, מועקה, מבוכה, אשמה, תסכול, אימה ועוד), החרדה הולכת ומתעצמת.

את העקרון הזה למדתי בדרך הקשה ובקטע הוידאו הבא, אני רוצה לחלוק אתכם את הדרך והגישה שלי להרגיע חרדה ופחד ולגלות ששאלות כמו איך להתגבר על חרדה, איך לצאת מחרדה, איך לעצור חרדה, לא באמת עוזרות לנו להרגיש טוב יותר ומהן השאלות שבאמת עוזרות להביא הקלה אמיתית לסבל שבחרדה ופחד.

מהי חרדה ואיך להשתחרר ממנה?

חרדה היא מצב רגשי ונפשי ויש לה שני ביטויים מרכזיים:
1. החוויה הרגשית גופנית – תחושות פיזיות שיכולות לכלול דופק מהיר, קשיי נשימה, חולשה בגוף, סחרחורת, בחילה, קושי לזוז, רעד ומתח חזק יחד עם רגשות של אימה, בלבול, יאוש, תסכול, אשמה ומבושה.

2. החוויה המחשבתית – מחשבות מהירות ומבולבלות, ביקורתיות, מאשימות, מבוהלות, מדכאות, מכאיבות ומאיימות.

כמובן שיש את ההיבט הביוכימי שהפסיכיאטריה מרבה לדבר עליו – איזון כימי במח, מאזן נוירוטנסמיטורים כמו סרוטנין, דופמין ועוד.
אבל בעיניי, כל נושא הביוכיומיה במח הוא רק סיפמטום ולא הגורם המקורי שמעורר את החרדה. בדיוק כמו שחום שעולה בזמן מחלה, גורם לסבל אבל הוא לא המקור של המחלה והנסיון להלחם בחום, לא בהכרח יעזור לריפוי שורש המחלה (ושוב, חרדה היא לא מחלה, זוהי רק דוגמה לצורך הבהרה).

משנת 2010 אני מלווה ומדריך אנשים בתהליכים של ריפוי רגשי וצמיחה אישית בדרך שמבוססת על קבלה ואהבה עצמית טבעית.
בגישה שאני קורא לה “להכיר בעצמי”, אני עוזר להבין את שורשי החרדה, ליצור חיבור ותקשורת פנימית עם מקורות החרדה ולאפשר להם להרגיש בטחון, חופש ושחרור.

את הגישה שלי לחרדה פיתחתי בעיקר לאור הצורך שלי להתמודד עם החרדה שלי שליוותה אותי במשך רוב חיי ובהמשך מתוך היכרות ועבודה עם מאות אנשים שזכיתי ללוות.
באתר שלי אפשר למצוא עשרות מאמרים בנושא החרדה כמו זה למשל שמסביר את המנגנון הפנימי של החרדה, איך היא נוצרת ואת העקרונות שמאפשרים לתת לה מענה אמיתי ושורשי.

אני רוצה לשתף אתכם שמה שהכי עזר לי להבין ולתת מענה אמיתי לחרדה שלי הוא ההבנה שחרדה היא לא מחלה, היא לא הפרעה והיא לא תקלה.
נהפוך הוא – מבחינתי חרדה היא תגובה בריאה וטבעית למצבים של דחק מתמשך, של טאומות והחדקה רגשית, דיכוי רגשי מתמשך שהוא תוצר של החברה בה גדלנו, חוויות הילדות שלנו והיחס שקיבלנו כילדים.

כשלאורך זמן יש בנו מכלול של רגשות שפשוט לא מקבלים מקום ולא באים לידי ביטוי, עם הזמן יווצר לחץ פנימי עצום שמבקש לפרוק את הרגשות האלה ולקבל מקום, ביטוי ויחס בטוח ואוהב.
וכן, חרדה יכולה להרגיש כמו סוף העולם, כמו הדבר הכי נורא שיש, כמו סיוט שאין גרוע ממנו, אבל באותה מידה זהו תוצר של שנים של הדחקה רגשית, של נתק פנימי ממקומות שנושאים כאב וטראומות והחרדה היא הדחף הטבעי של הגוף שלנו לשחרר ולרפא את מה שהוא נושא בפנים.

אז במובן הזה, חרדה היא תופעה בריאה ויחד עם זה מאוד לא נעימה. קצת כמו שלנקז פצע מוגלתי זה כואב אבל בהחלט בריא.
ובסופו של דבר, בתהליך שלי גיליתי שככל שאני לומד להתייחס לחרדה שלי באופן מקבל, אוהב, מישיר מבט, כן ומאפשר, כך אני פחות סובל ממנה ואפילו לומד להפיק ממנה הנאה, ריפוי ותובנות שעוזרות לא רק לי, אלא לרבים אחרים.

היום ברור לי ששאלות כמו איך להתגבר על חרדה, איך לצאת מחרדה וכדומה, הן שאלות טבעיות שמצביעות על הרצון שלנו להרגיש שחרור והקלה ממקום של חרדה ומועקה ואם מתרגמים את השאלות האלה ללמידה, לסקרנות וגילוי עצמי מעשי וחוויתי, הן מתפתחות ומשנות צורה והפוכות למסע של קבלה ואהבה עצמית, ריפוי שבא באופן טבעי מתוך היכולת שלנו להבין ולקבל את עצמנו, להתחבר לרגשות שלנו ולבטא אותם בחופשיות.

אם תרצו לשמוע עוד על הגישה שלי לריפוי ושחרור חרדות באמצעות הבנה, הכרה ואהבה עצמית טבעית, קראו את המאמר הזה.


ומה דעתכם על הנושא? מוזמנים להגיב או לשאול שאלות בתחתית העמוד. רוצים לקבל ליווי והדרכה אישית? (קיימת אפשרות גם לטיפול און ליין בסקייפ מכל מקום בארץ ובעולם) כתבו לי או התקשרו 0522263761
סדנת עומק - מחרדה להנאה: כלים טבעיים ומעשיים לשחרור מכל תופעות החרדה ופיתוח הנאה מאוזנת בכל תחומי החיים. יום שבת 2.2.19, לפרטים, מידע והרשמה לחצו כאן סדנת חרדה

סדנת עומק חוויתית המקנה כלים מעשיים לשחרור מכל תופעות החרדה


לחצו כאן כדי להצטרף אלי בפייסבוק ולקרוא את השיתופים האישיים (ואם תרצו גם להגיב ולשאול שאלות ואשמח לענות) או כאן כדי להצטרף לערוץ שלי ביוטיוב ולהינות מסרטונים והדרכות שלי כשאני מעלה אותם
מתעניינים בגישה טבעית ויסודית לשחרור רגשי, שינוי דפוסים והרגלים, צמיחה והתפתחות אישית? קראו את המאמר - איך אהבה עצמית יכולה לעזור לך?


טיפול וליווי אישי - לגלות שלווה, קבלה עצמית וצמיחה אישית

המפגשים מתקיימים בביתי או בשיחות וידאו בסקייפ מכל מקום בארץ או בעולם. רוצים לשמוע איך הגישה שלי יכולה לתת מענה לקשיים ולצרכים האישיים שלכם? כתבו לי או התקשרו אלי 052-2263761 ואשמח להקשיב ולענות. למידע נוסף, בקרו בקישורים הבאים:


הורידו בחינם את המדריך שלי לקבלה ואהבה עצמית.אלי קרסניץ - מדריך לקבלה ואהבה מעל 3000 אנשים כבר הורידו וקראו את המדריך הידידותי, הברור והמעמיק שמלמד עקרונות וכלים מעשיים ופשוטים שמקרבים אותנו לעצמנו, אל תחושת השלווה, הדיוק, החופש והבטחון שהלב שלנו מבקש. הזינו כתובת מייל והמדריך יישלח אליכם כבר כעת.
מדריך מעשי לקבלה ואהבה עצמית

 
איך לצאת מחרדה, איך להתגבר על חרדה באמצעות קבלה עצמית?
הצבעות: 1 ,ממוצע: 5