מחשבות שליליות, מחשבות אובססיביות וטורדניות – איך להשתחרר מהן באמת?

רוב חיי סבלתי ממחשבות לא נעימות. מחשבות שליליות, מחשבות אובססביביות וטורדניות. המציאות שבה חייתי הייתה צבועה בצבעים קודרים ומפחידים. נהגתי לראות תמונות מאוד לא נעימות בראש, מצבים חברתיים היו מעוררים בי מחשבות מפחידות מאוד, מחשבות טורדניות ולא נעימות שבהן תמיד היה קורה משהו מגעיל, משהו דוחה, משהו מפחיד ומסוכן, לא פעם חשבתי שמשהו ממש לא בסדר אצלי, שמשהו בי משוגע ואסור שאף אחד ידע מה אני חושב באמת.

אחרי שנים של מסע ריפוי אישי ועבודה עם מאות אנשים שסובלים ממחשבות שליליות, אובססיביות וטורדניות, אני רוצה לשתף אתכם בגישה טבעית שמאפשרת להבין את המחשבות שלנו לעומק, לשחרר את האובססיה, החרדה ומצוקה שיוצרות את המחשבות השליליות והלא נעימות שלנו ולהשתחרר מהסבל שכרוך בחשיבה שלילית ואובססיבית.

הגישה שאני מדבר עליה מבוססת על מודעות עצמית טבעית, כנות פשוטה ועמוקה מול עצמנו והבנת הטבע הרגשי שלנו, טבע שהתרחקנו ממנו מכיוון שגדלנו בחברה שפוחדת מרגשות, מגנה רגשות ולא יודעת איך להשלים עם רגשות טבעיים כמו פחד, כעס, עצב ובדידות.

מוזמנים לצפות בוידאו המלא ששודר בעמוד הפייסבוק שלי במסגרת תוכנית הרדיו שלי “להכיר בעצמי”.

מה גורם למחשבות שליליות, אובססיביות וטורדניות?

בעצם אין באמת מחשבות שהן שליליות, יש מחשבות מפחידות, מחשבות מדכאות, מחשבות שמעוררות בנו גועל, פחד, רתיעה וחרדה אבל זה לא אומר שהמחשבות האלה שליליות.

מה זה כן אומר?
זה אומר בפשטות שמה שנראה לנו כמחשבות שליליות, הן בעצם מחשבות שמבטאות מצוקה רגשית שאנחנו נושאים עמוק בפנים.

מצוקה רגשית כמו טראומות, חרדה, כאב רגשי שנגרם לנו כתוצאה מהיחס שקיבלנו בילדות, ממה שחווינו בהיותנו ילדים ובגיל ההתבגרות.

בשנים הראשונות והרגישות לחיינו אנחנו רכים ופגיעים מאוד. היחס שקבלנו מההורים ומהחברה שבה גדלנו, גם אם אהבו אותנו מאוד, לרוב לא היה מושלם, לא היה ב100% קשוב, רגיש ומותאם לצרכים הרגשיים שלנו ובמקרים רבים, היחס היה רחוק מלהיות אוהב, קשוב ורגיש ולפעמים אפילו אלים, מתעלל או מתעלם.

לכן, כשאנחנו חווים מחשבות שליליות, מחשבות אובססיביות או טורדניות, הדבר הכי חשוב להבין הוא שהן נובעות ממצוקה רגשית, מביעות מצוקה רגשית ומבקשות שנבין אותן.

שלא נתעלם, נשפוט או נגנה אותן, אלא שנלמד להקשיב למחשבות שלנו כמו שמקשיבים לילד או ילדה שפוחדים, שמציירים ציור מפחיד או מספרים משהו מגעיל או מפחיד ואת זה הם עושים רק כדי שיבינו אותו, שישימו לב למצוקה שלהם, שיראו שהם ראויים לאהבה, שיעזרו להם להבין את מה שהם מרגישים.

איך להשתחרר ממחשבות שליליות ואובססיביות

מחשבות הופכות ל”שליליות” או אובססיביות, רק כשאנחנו מדחיקים רגשות של פחד, כאב ובדידות. רק במצב כזה המחשבות שלנו יהפכו להיות לא נעימות ועקשניות מאוד ואת זה אנחנו נחווה בצורה של מחשבות שליליות, מחשבות אובססיביות וטורדניות.

בוידאו המצורף למאמר הזה, אני מסביר באופן עמוק, ברור ונגיש מהן מחשבות אובססיביות, מחשבות שליליות ומחשבות טורדניות, ממה הן נובעות ומהו היחס וההבנה שמאפשרת לנו להשתחרר ממחשבות כאלה ולא רק על פני השטח, אלא באופן שורשי, יסודי וטבעי לגמרי שגם מלמד אותנו איך לקבל ולאהוב את עצמנו ולצמוח מתוך חיבור פנימי בריא.

עם זאת, לעיתים קרובות לא פשוט לנו ללמוד ולהבין לבד את הגישה שמאפשרת לשחרר מחשבות שליליות, אובססיביות וטורדניות באופן טבעי וזה בהחלט מקל ועוזר להיעזר במלווה או מדריך מנוסה שמכיר את הנושא גם באופן אישי וגם כמטפל.

אם תרצו להתעניין בגישה שלי לשחרור ממחשבות שליליות, אובססיביות וטורדניות, אני מזמין אתכם לקרוא את המאמר הזה בנושא ריפוי וצמיחה על בסיס קבלה ואהבה עצמית טבעית ומעשית.


ומה דעתכם על הנושא? מוזמנים להגיב או לשאול שאלות בתחתית העמוד. רוצים לקבל ליווי והדרכה אישית? (קיימת אפשרות גם לטיפול און ליין בסקייפ מכל מקום בארץ ובעולם) כתבו לי או התקשרו 0522263761
סדנת עומק - מחרדה להנאה: כלים טבעיים ומעשיים לשחרור מכל תופעות החרדה ופיתוח הנאה מאוזנת בכל תחומי החיים. יום שבת 2.2.19, לפרטים, מידע והרשמה לחצו כאן סדנת חרדה

סדנת עומק חוויתית המקנה כלים מעשיים לשחרור מכל תופעות החרדה


לחצו כאן כדי להצטרף אלי בפייסבוק ולקרוא את השיתופים האישיים (ואם תרצו גם להגיב ולשאול שאלות ואשמח לענות) או כאן כדי להצטרף לערוץ שלי ביוטיוב ולהינות מסרטונים והדרכות שלי כשאני מעלה אותם
מתעניינים בגישה טבעית ויסודית לשחרור רגשי, שינוי דפוסים והרגלים, צמיחה והתפתחות אישית? קראו את המאמר - איך אהבה עצמית יכולה לעזור לך?


טיפול וליווי אישי - לגלות שלווה, קבלה עצמית וצמיחה אישית

המפגשים מתקיימים בביתי או בשיחות וידאו בסקייפ מכל מקום בארץ או בעולם. רוצים לשמוע איך הגישה שלי יכולה לתת מענה לקשיים ולצרכים האישיים שלכם? כתבו לי או התקשרו אלי 052-2263761 ואשמח להקשיב ולענות. למידע נוסף, בקרו בקישורים הבאים:


הורידו בחינם את המדריך שלי לקבלה ואהבה עצמית.אלי קרסניץ - מדריך לקבלה ואהבה מעל 3000 אנשים כבר הורידו וקראו את המדריך הידידותי, הברור והמעמיק שמלמד עקרונות וכלים מעשיים ופשוטים שמקרבים אותנו לעצמנו, אל תחושת השלווה, הדיוק, החופש והבטחון שהלב שלנו מבקש. הזינו כתובת מייל והמדריך יישלח אליכם כבר כעת.
מדריך מעשי לקבלה ואהבה עצמית

 
מחשבות שליליות, מחשבות אובססיביות וטורדניות – איך להשתחרר מהן באופן טבעי ויסודי
הצבעות: 1 ,ממוצע: 5