איך לקבל את האחר – מהי קבלה אמיתית

איך לקבל את האחר, איך לקבל את השונה?
מה זה בעצם אומר לקבל מישהו באמת?

לפעמים אנחנו חושבים שלקבל מישהו משמעותו פשוט להשלים עם הקיום שלו, כלומר להיות בגישה של “אוקי, זה כאן, אתה פה, אתה כזה וזה מה שיש”.
אבל זו לא באמת קבלה, לרוב מדובר בפשרה שבה אנחנו מספרים לעצמנו שאי אפשר לשנות מישהו אחר לכן אין טעם לנסות, אבל קבלה, היא לא מחשבה רציונלית, היא לא החלטה רציונלית, קבלה אמיתית היא עניין לגמרי רגשי ויותר מהכל היא הדרך שבה אנחנו מתייחסים לרגשות שלנו.

כשאנחנו מנסים לקבל את האחר רק על ידי מחשבות על זה שאנחנו מקבלים אותו, זה לרוב מסתיים בתחושה של תסכול וזעם כבוש שמשאיר אותנו לא נינוחים בפנים עד שהרגשות המודחקים שבים ועולים, מתפרצים וכגועשים בצורה של כעס, האשמות, ביקרות ורגשות שאשמה.

איך לקבל את האחר באמת?

קבלה היא לא סתם מילה, דווקא המשמעות הפשוטה של המילה קבלה יכולה ללמד הרבה. כשמישהו נותנו לנו משהו, אנחו ממש מקבלים אותו, כלומר לוקחים את מה שניתן לנו אלינו, מאמצים וחווים אותו כחלק מעצמנו, מהחוויה שלנו, מהמציאות שלנו.
כשאנחנו מקבלים משהו באמת, אנחנו לא פשוט מניחים אותו במצד ואמורים לעצמנו “אוקי, קבלתי את זה…”. ואגב יש כמובן מקרים שבהם דווקא זה מה שקורה אבל אז התחושה היא לא שקבלנו משהו אלא שפשוט התפשרנו ואולי לא ביטאנו לגמרי בכנות את מה שהרגשנו באותו רגע.

באותו אופן לקבל את האחר ולא משנה אם זה אומר לקבל את בן או בת הזוג שלנו, לקבל את הילדים שלנו, חברים או אנשים שמתשייכים לקבוצה כזו או אחרת, בעלי מאפיינים כאלה או אחרים, לקבל משמעותו לקבל את זה שהם חלק מאתנו עצמנו, חלק ממי שאנחנו, חלק מהחוויה הרגשית שלנו.

קבלה כזו, קבלה ברובד הרגשי, היא ההסכמה להרגיש את מה שאנחנו מרגישים בנוכחות אותו אדם.

 

 


ומה דעתכם על הנושא? מוזמנים להגיב או לשאול שאלות בתחתית העמוד. רוצים לקבל ליווי והדרכה אישית? (קיימת אפשרות גם לטיפול און ליין בסקייפ מכל מקום בארץ ובעולם) כתבו לי או התקשרו 0522263761
סדנת עומק - מחרדה להנאה: כלים טבעיים ומעשיים לשחרור מכל תופעות החרדה ופיתוח הנאה מאוזנת בכל תחומי החיים. יום שבת 2.2.19, לפרטים, מידע והרשמה לחצו כאן סדנת חרדה

סדנת עומק חוויתית המקנה כלים מעשיים לשחרור מכל תופעות החרדה


לחצו כאן כדי להצטרף אלי בפייסבוק ולקרוא את השיתופים האישיים (ואם תרצו גם להגיב ולשאול שאלות ואשמח לענות) או כאן כדי להצטרף לערוץ שלי ביוטיוב ולהינות מסרטונים והדרכות שלי כשאני מעלה אותם
מתעניינים בגישה טבעית ויסודית לשחרור רגשי, שינוי דפוסים והרגלים, צמיחה והתפתחות אישית? קראו את המאמר - איך אהבה עצמית יכולה לעזור לך?


טיפול וליווי אישי - לגלות שלווה, קבלה עצמית וצמיחה אישית

המפגשים מתקיימים בביתי או בשיחות וידאו בסקייפ מכל מקום בארץ או בעולם. רוצים לשמוע איך הגישה שלי יכולה לתת מענה לקשיים ולצרכים האישיים שלכם? כתבו לי או התקשרו אלי 052-2263761 ואשמח להקשיב ולענות. למידע נוסף, בקרו בקישורים הבאים:


הורידו בחינם את המדריך שלי לקבלה ואהבה עצמית.אלי קרסניץ - מדריך לקבלה ואהבה מעל 3000 אנשים כבר הורידו וקראו את המדריך הידידותי, הברור והמעמיק שמלמד עקרונות וכלים מעשיים ופשוטים שמקרבים אותנו לעצמנו, אל תחושת השלווה, הדיוק, החופש והבטחון שהלב שלנו מבקש. הזינו כתובת מייל והמדריך יישלח אליכם כבר כעת.
מדריך מעשי לקבלה ואהבה עצמית

 
איך לקבל את האחר – מהי קבלה אמיתית
דרג אותי

0 תגובות

השאר תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
הרגש חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *