איך להתגבר על ביקורת עצמית

ביקורת עצמית נובעת מחוסר רגשי, תחושה של חוסר רגשי באישור ואהבה וכשאנו מרגישים מרוקנים מאהבה, אין לנו ברירה אלא לנסות לקבל את האישור שאנו צריכים בכל דרך אפשרית.

כדי להשתחרר על ביקורת עצמית לא צריך להתגבר עליה מכיוון שאי אפשר להתגבר בכח על מי שאנחנו ולמזלנו, גם לא צריך.

מה שכן עוזר לי לקבל ולאהוב את עצמי הוא הכנות הטבעית והפשוטה שמאפשרת לי להודות באמת ולבקש את מה שאני צריך.

לבקש את מה שאני צריך זה נשמע פשוט וזה באמת פשוט אבל לרוב, אנחנו לא זוכרים איך עושים את זה. לא זוכרים כי מה שרובנו למדנו בילדות זה לדרוש בכח, באיומים, בתלונות ובמניפלציות.
לא צריך יותר מלהזכר איך התייחסו אלינו בילדות כדי להבין את המצב.
האם כשההורים שלנו רצו שנעשה משהו הם ביקשו את זה באופן נעים ואוהב שמראה ומסביר את הצורך שלהם או שזה נעשה לרוב בצורה של דרישה, ציווי, ביקורת, האשמה, איום או מניפולציה?

בלי להאשים את ההורים שלנו שעשו כמיטב יכולתם כדי לתת לנו את מה שיכלו, יש מקום להכיר ולהבין את האופן שבו למדנו מגיל צעיר לבקש או יותר נכון, לדרוש את מה שאנחנו רוצים.

השאלה “איך להתגבר על ביקורת עצמית” משקפת בעצמה את אותה גישה כוחנית שאליה חונכנו, הגישה שאומר שצריך “להתגבר” בכח על מה שאנחנו חושבים או מרגישים, לשנות בכח את אופן החשיבה שלנו כאילו מדובר במשהו שגוי או פסול.
אבל יש כאן פרדוקס – לנסות להתגבר בכח על הביקורת העצמית זה כמו להיות ביקורתי כלפי הביקורת שלנו…זה לא יכול לעזור באמת.

אני רוצה לחלוק איתכם גישה טבעית ופשוטה שמאפשרת לשחרר את הביקורת שלנו לא על ידי מאבק, מאמץ או “התגברות” אלא על ידי כנות, אהבה עצמית וקבלה עצמית טבעית.


ומה דעתכם על הנושא? מוזמנים להגיב או לשאול שאלות בתחתית העמוד. רוצים לקבל ליווי והדרכה אישית? (קיימת אפשרות גם לטיפול און ליין בסקייפ מכל מקום בארץ ובעולם) כתבו לי או התקשרו 0522263761
סדנת עומק - מחרדה להנאה: כלים טבעיים ומעשיים לשחרור מכל תופעות החרדה ופיתוח הנאה מאוזנת בכל תחומי החיים. יום שבת 2.2.19, לפרטים, מידע והרשמה לחצו כאן סדנת חרדה

סדנת עומק חוויתית המקנה כלים מעשיים לשחרור מכל תופעות החרדה


לחצו כאן כדי להצטרף אלי בפייסבוק ולקרוא את השיתופים האישיים (ואם תרצו גם להגיב ולשאול שאלות ואשמח לענות) או כאן כדי להצטרף לערוץ שלי ביוטיוב ולהינות מסרטונים והדרכות שלי כשאני מעלה אותם
מתעניינים בגישה טבעית ויסודית לשחרור רגשי, שינוי דפוסים והרגלים, צמיחה והתפתחות אישית? קראו את המאמר - איך אהבה עצמית יכולה לעזור לך?


טיפול וליווי אישי - לגלות שלווה, קבלה עצמית וצמיחה אישית

המפגשים מתקיימים בביתי או בשיחות וידאו בסקייפ מכל מקום בארץ או בעולם. רוצים לשמוע איך הגישה שלי יכולה לתת מענה לקשיים ולצרכים האישיים שלכם? כתבו לי או התקשרו אלי 052-2263761 ואשמח להקשיב ולענות. למידע נוסף, בקרו בקישורים הבאים:


הורידו בחינם את המדריך שלי לקבלה ואהבה עצמית.אלי קרסניץ - מדריך לקבלה ואהבה מעל 3000 אנשים כבר הורידו וקראו את המדריך הידידותי, הברור והמעמיק שמלמד עקרונות וכלים מעשיים ופשוטים שמקרבים אותנו לעצמנו, אל תחושת השלווה, הדיוק, החופש והבטחון שהלב שלנו מבקש. הזינו כתובת מייל והמדריך יישלח אליכם כבר כעת.
מדריך מעשי לקבלה ואהבה עצמית

 
איך להתגבר על ביקורת עצמית
הצבעות: 1 ,ממוצע: 5